سرخیو بوسکتس

هافبک اتلتیکو مادرید
14

پروفایل بازیکن

متولد 1988
محل تولد اسپانیا
قد 162 سانتی متر
وزن 84 کیلوگرم
ملیت اسپانیایی

سوابق حرفه ای

تعداد بازی 52 بازی
گل زده 30 گل
خطا 2 خطا
پنالتی 15 پتالتی
زمان عضویت 20 فروردین 1399
باشگاه قبلی والنسیا
باشگاه فعلی اتلتیکو مادرید

سرخیو بوسکتس بورگوس (به اسپانیایی: Sergio Busquets Burgos) (زادهٔ ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۸) بازیکن فوتبال اهل اسپانیا است که در پست هافبک دفاعی و به عنوان کاپیتان برای باشگاه بارسلونا در لا لیگا بازی می‌کند. بوسکتس به عنوان یک هافبک دفاعی و بازی‌ساز توانا دارای مهارت‌های کنترل توپ و تصاحب آن، تکل‌زنی، دید، موقعیت‌یابی، خوانش بازی حریف و ارسال پاس‌های دقیق است و توانایی بازی در پست هافبک میانی را هم دارد. او یکی از بهترین هافبک‌های دفاعی در تمام دوران به شمار می‌رود.

بوسکتس یک بازیکن تک‌باشگاهی است که از ژوئیه ۲۰۰۸ از بارسلونا بی به بارسلونا آمد و از آن زمان تا اکنون در بیش از ۶۰۰ بازی حضور داشته و ۳۰ جام از جمله هشت قهرمانی در لا لیگا و سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده‌است. او یکی از بازیکنان ترکیب اصلی بارسلونا بود که در فصل‌های ۰۹–۲۰۰۸ و ۱۵–۲۰۱۴ به قهرمانی در سه‌گانه قاره‌ای لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا رسیدند.

بوسکتس در آوریل ۲۰۰۹ اولین بازی را برای تیم ملی اسپانیا انجام داد و در جام جهانی ۲۰۱۰ و جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ به همراه اسپانیا به قهرمانی دست یافت. او در سه جام جهانی و دو جام ملت‌های اروپا دیگر حضور داشته و کاپیتان اسپانیا در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ و جام جهانی ۲۰۲۲ بود.