روبرت لواندوفسکی که این روزها پیراهن بارسا را به تن می‌کند و فردا با این پیراهن در ال‌کلاسیکو به میدان خواهد رفت، موفق‌ترین دوره فوتبالش را در بایرن مونیخ سپری کرد و البته پیش از آن بازیکن بوروسیا دورتموند بود.

او زمانی که در بوروسیا دورتموند حضور داشت زیر نظر یورگن کلوپ بازی می‌کرد که در حال حاضر هدایت لیورپول را به عهده دارد. لواندوفسکی امروز در آستانه ال‌کلاسیکو به ستایش از مربی سابقش پرداخت و گفت یورگن کلوپ برای او مثل یک پدر بوده است.

 

1833470

 

لواندوفسکی گفت: “یک اتفاق زندگی فوتبالی من را تغییر داد. اولین فصلی که در دورتموند بازی می‌کردم شرایط خوبی نداشتم و نمی‌توانستم به اندازه کافی گل بزنم. اصلا نمی‌دانستم یورگن از من چه می‌خواهد. بعد از یک بازی که باختیم مستقیم به سراغش رفتم و گفتم می‌خواهم با شما صحبت کنم چون نمی‌دانم از من چه می‌خواهی و انتظارت از من چیست. فکر می‌کردم گفت‌و‌گوی ما نهایتا پنج دقیقه طول بکشد ولی یورگن با من یک ساعت و نیم صحبت کرد.

مهم‌ترین چیزی که درباره یورگن یادم هست این است که وقتی با او صحبت می‌کردم برایم در حکم پدرم بود. من وقتی شانزده ساله بودم پدرم را از دست داده بودم و برای همین یورگن را از اعماق وجود دوست داشتم. هیچکس را نداشتم که آن‌طور با من صحبت کند. سه روز بعد در بوندس‌لیگا هت‌تریک کردم و یک پاس گل هم دادم تا ۴-۰ پیروز شویم. فکر کنم بازی با آگزبورگ بود. آنجا بود که فهمیدم ذهنیت و روحیه چقدر مهم است چون چیزی فیزیکی در من تغییر نکرده بود. فقط ذهنم آرام و شفاف شده بود. بعد از آن بود که زندگی فوتبالی‌ام به کل تغییر کرد.”

1833471

admin10
۱۶ آبان ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *